Корисні лінки

Сварочные аппараты купить с доставкой по Украине

Клуб будущих мам Mamaclub

Сварочный инвертор купить в Киеве

 

Рейтинг@Mail.ru
Rambler's Top100

Названо найкращі розвивальні ігри для малюків

Тривалий час науковці: педагоги та психологи, намагалися зрозуміти, які ж саме іграшки та розваги найбільш позитивним чином впливають на розвиток дитини. Врешті решт, співробітникам дитячого центру у Філадельфії таки вдалося віднайти істину. Найкращими іграшками були визнані ті, що сприяють розвитку дрібної моторики пальців. В першу чергу, це матеріали для ліплення, аплікацій та малювання.

 

Американські педагоги звернули увагу, що саме матеріали для ліплення, такі як пластилін, тісто та спеціальні еластичні маси є найбільш корисними розвивальними іграшками, практично незамінними для дітей дошкільного віку. Річ у тім, що на кінчиках пальців людини знаходяться активні точки, пов′язані із корою головного мозку. Активація цих точок позитивним чином впливає не лише на розвиток мовлення та пам′яті дитини, а й на її мисленняу цілому.

 

Чи варто відкривати Америку?

 

Віддаючи належне заокеанським науковцям із центру розвитку дитини, варто нагадати сучасним батькам тавихователям слова відомого українського педагога В.О. Сухомлинського: "Джерела здатностей і дарувань дітей – накінчиках їх пальців. Від пальців, ідуть ниточки, найтонші струмочки, що живлять джерело творчої думки". Навіть вітчизняні педіатри вже не одне десятиліття радять молодим матусям робити своїм немовлятам масаж кінчиків пальців. Досвідчені ж мами часто такий масаж практикують.

 

Коли слід починати заняття з ліплення

 

Починати гру з матеріалами для ліплення можна вже з піврічного віку. Для такої малечі існують особливі безпечні, нетоксичні матеріали для ліплення. Спочатку дитина буде просто м′яти тісто або пластилін у руках, відщипувати від них маленькі шматочки, а згодом, коли трішки підросте, навчиться ліпити ковбаски і кульки. І все це – важливі етапи розвитку малюка.

 

У дітей дещо старшого віку виникає потреба не лише зліпити, а й зберегти саморобку. Для таких цілей найкраще підійдуть матеріали для ліплення, що мають властивість застигати та зберігати свою форму: спеціальні маси для ліплення та застигаючий кульковий пластилін. З дітками від трьох років можна практикувати комплексні розвиваючі ігри з використанням матеріалів для ліплення. Одна з таких ігор – ліплення букв, цифр та геометричних фігур із пластичних мас, та подальша спроба розпізнати їх на дотик із заплющеними очима. Така гра не тільки буде сприяти розвитку дрібної моторики пальчиків та синхронізації дії обох рук дитини, але і розвиватиме її пам′ять, просторову уяву та допоможе краще підготуватися до школи, вивчити алфавіт.

Практика – підтвердження теорії

 

У рамках досліджень вченими з Філадельфії було проведено експеримент із дітьми з деякою затримкою у розвитку: 215 малюків тривалий час щодня грали із пластиліном. Як наслідок, 70 % дітей навчилися розрізняти букви і будувати з них фрази, а у 30 % суттєво покращилася мова та зникла потреба у заняттях із логопедом. До того ж в усіх дітлахів покращилися комунікативні навички. Педагоги із Філадельфії вважають, що заняття з ліплення, уроки малювання та аплікації не тільки сприяють розвитку розумових здібностей дитини за рахунок покращення дрібної моторики, але і суттєво допомагають малечі розкрити свій творчий потенціал. І ми цілком згодні з американськими фахівцями.