Корисні лінки

Сварочные аппараты купить с доставкой по Украине

Клуб будущих мам Mamaclub

Сварочный инвертор купить в Киеве

 

Рейтинг@Mail.ru
Rambler's Top100

Міфи про шкоду раннього розвитку

Те, що гармонійний та м'який розвиток з раннього віку приносить користь, начебто вже доведено. Та все одно знаходяться ті, хто вважає зайвими усі заняття з дітьми до 3 років. Деякі мами із задоволенням приділяють увагу малюкові, багато грають і розмовляють з ним, знайомлять з навколишнім світом та правилами поведінки у ньому. Тому вести дитину на будь-які додаткові заняття у дитячий центр розвитку вони не вбачають за необхідне. Але в цьому випадку не можна стверджувати, що ранній розвиток не відбувається, це просто інший шлях формування всебічно гармонійної особистості. Є й такі, хто вважає ранній розвиток дитини непотрібним або навіть шкідливим. Причини називаються різні, давайте розглянемо дві найпопулярніші.

 

Скільки не займайся, все одно – піде в садок і стане як усі

 

Та давайте визначимося, про що йдеться: про навчання або про розвиток? Якщо про навчання, то, звичайно, стане - при відсутності додаткових занять. В дитсадку, дійсно, вивчають кольори і форми, читають книжки й співають пісень. Тільки все це розраховано на будь-яку середньостатистичну, абстрактну дитину, а не на вашу – едину та неповторну. Давайте, наприклад, візьмемо колір. Трирічна дитина здатна впізнавати і називати до 12 кольорів (звісно, якщо її цьому навчити), а базова програма садка вимагає знання 6 основних кольорів.

Якщо ви з півторарічним малюком вивчили ці шість кольорів, а подальший розвиток дитини віддали звичайному дитячому закладу, то 12 кольорів ваша дитина не знатиме ще довгий час. Це стосується будь-яких знань та навичок. У кожного малюка свої можливості й таланти, і тільки вам відомо, на що здатна ваша дитина. Якщо ж говорити про рівень розвитку, то його побачити і виміряти значно складніше. Можна впевненно стверджувати, що трирічна дитина успішно розвивалася в ранньому віці, якщо

 

1) у неї добре розвинена мова;

2) вона вміє здійснювати найрізноманітніші дії з іграшками та іншими предметами;

3) протягом тривалого часу може зосередитись на одній діяльності;

4) активно цікавиться новими іграми та завданнями.

 

Усе це допоможе малюкові й надалі активно засвоювати нові знання. За будь-яких обставин, якщо ви налаштовані на розвинену вище середнього рівня і знаючу більше однолітків дитину, то вкладатися в розвиток та навчання доведеться протягом усього її дитинства.

Все це шкідливо і навіть небепечно,

 

тому що прискорюється природній хід речей, порушується гармонійний розвиток, передбачений природою. Звичайно, можна перестаратися й з раннім розвитком теж. Якщо ви намагаєтесь навчити дитину цифрам ще до того, як вона усвідоміть, що предметів може бути мало або багато, це не принесе очікуваної користі. Мозок малюка ще просто не готовій сприймати подібну інформацію. Найпотужніші спроби надавати інтелектуальне виховання і навчання, нехтуючи при цьому

 • емоційним розвитком;
 • контактом з малюком;
 • навичками обслуговування (користування горщиком, одягання, самостійний прийом їжі);

стануть причиною зростання одних сторін особистості на шкоду іншим. Не намагайтеся з усих сил вкласти в дитину якомога більше знань і цим емоційно її перевантажити. Це може стати причиною найсильнішого стресу, внаслідок якого розвиток вашого чада може не тільки прискоритися порівнянно з однолітками, а й навіть сповільнитися. Гармонійний розвиток повинен відповідати віку та інтересам дитини. Тому давайте пам'ятати чудову приказку: «Все добре в міру».

 

Головне в ранньому віці – це гармонійний розвиток усіх сторін особистості малюка, пізнання навколишнього світу з радістю та здивуванням, і, звичайно, близьке емоційне спілкування з мамою й татом…

Оставить комментарий

Комментарии: 2
 • #1

  Антонина (Четверг, 12 Ноябрь 2015 21:11)

  Для мене є дуже важливим розвиток дитини, це з 4 років ми інтенсивно вчимося читати, хочеться щоб коли дитина пішла до школи, то їй було легше адаптуватись, в школах вже з першого класу скільки вимагають, це аж трішки дратує.
  Не хочеться з малечку на доньку скільки звалювати, тож намагаюсь подавати їй знання в ігровій формі. Почала передплачувати дитячий журнал «Пізнайко», журнал мені в моїй місії допомагає, це ще дивовижна нагода провести з дитиною час весело і ефективно. Дуже раджу!

 • #2

  Анна (Вторник, 12 Июль 2016 15:31)

  Всебічний аналіз методики раннього розвитку дитини можна прочитати у 6-му номері психологічного журналу "Експеримент".