Корисні лінки

Сварочные аппараты купить с доставкой по Украине

Клуб будущих мам Mamaclub

Сварочный инвертор купить в Киеве

 

Рейтинг@Mail.ru
Rambler's Top100

Методики раннього розвитку

часики

 

Батькам сучасного малюка дуже легко заблукати у нетрях неймовірної кількостімодерних методик розвитку. Адже всі вони пророкують зробити ваше маля генієм.

 

Рекомендуємо виважено підійти до цього питання, врахувати всі «за» та «проти» перед тим, як розпочнете використовувати певну методику раннього розвитку для своєї дитини. А також пригадайте, що надмір не є корисним. Оскільки лишень ви відаєте, що для вашої дитини є цікавим і ефективним, тому не слід боятися поєднувати методики і створювати свою особисту педагогічну систему.

 

Для крихіток-малят розроблено чимало методик. Утім, радимо не квапитися з раннім розвитком і силувати 3-місячну лялю вивчати літери або проказувати їй хитросплетені слова, на кшталт «бібліотекар» або «транспортер».

 

Вдалим стартом для малюка будуть пісеньки і віршики з гімнастикою для крихітних пальчиків (приміром, «Печу-печу хлібчик»), картинки з неважкими словами.

 

Якщо говорити про вік, то братися за ранній розвиток радимо з 6 місяців, коли у маляти і ручки дужі, і сидіти він вміє подовгу, і увага зосереджується краще. Також, у цей період життя з крихіткою вже можна братися за уроки малювання (послуговуйтеся не тільки пальчиковими фарбами, а й олівцями, пензликами і т.д.), вправлятися у дрібній моториці (наливати воду, насипати крупи, катати м'ячики, промацувати поверхні різної текстури).

 

А тепер давайте проаналізуємо головні методики раннього розвитку і їх ознаки.

картки Домана

 

Доман

 

Методика Глена Домана базується на роботі з листками (зорові образи), на яких зображені усілякі підписані предмети, слова, цифри. Вважають, що показ маляті картинок щодня започаткує у нього бачення про світ і сформує словниковий запас. Автор методики радить показувати малюку картку 5-10 сек. Подекуди цього часу достатньо, а часом маля прохає розказати про картку більше, задає питання. Відтак матусі слід спинитися і надати дитяті більше інформації про те, що його цікавить.

 

Картки Домана - це досконалий додатковий підручний матеріал до будь-якої методики. Послуговуйтеся ними постійно, оскільки малеча краще запам'ятовує слова з малюнками. І оберайте ті, які будуть вашій дитині цікавими.

Методика Монтессорі

 

Марія Монтессорі визнавала здатність дитини самостійно навчатися самій, основне –забезпечити її необхідними матеріалами (найчастіше саморобні забавки з органічних матеріалів). Вона поглиблювала у своїх учнів тактильні навички. Стрижнем у роботі вчителя було те, що Монтессорі прилучала малечу до навчального процесу як до гри, а далі давала малятам абсолютну волю у діях. Без сумніву, педагог зобов'язаний узгоджувати і пильнувати за процесом пізнання, ненароком скеровувати дітей у належне русло, проте не втручатися в процес і не заважати їм.

Методика Зайцева

 

Методика Зайцева

 

Досвід показує - малеча зле сприймає букви, бо вони є хитромудрою системою, яка не вкладається в голові нездогадливого маляти. На результати прийдеться чатувати довгенько, як би не оточували їх кубиками і таблицями з буквами з дитячого віку.

 

Згідно з методикиою Зайцева, ознайомлення з алфавітом і складами має відбуватисяпомалу, розважливо. Позаяк наслідком поквапу може стати такий сценарій: 3-річне маля вивчило всі літери, читає по складах. Та не збагне, що він читає. Тобто мозок не здатен ще зіставляти звукову оболонку з образами чи поняттями.

 

Певна річ, це не всі педагогічні методи раннього розвитку. Ми зупинилися лише на найпопулярніших.

Оставить комментарий

Комментарии: 1
  • #1

    Лиза (Четверг, 12 Ноябрь 2015 21:04)

    Ми з 2 років передплачуємо дуже хороший дитячий журнал «Пізнайко», навіть в такому віці ми могли провести час весело і з користю. В журналі багато цікавих ігор, розмальовки, різні завдання на розвиток логіки у дитини. Нам дуже подобається. Також, ціную те, що журнал виходить українською мовою, намагаємося навчитись читати. Журнал виходить у вікових категоріях від 2 до 10 років. Дуже раджу!