Корисні лінки

Сварочные аппараты купить с доставкой по Украине

Клуб будущих мам Mamaclub

Сварочный инвертор купить в Киеве

 

Рейтинг@Mail.ru
Rambler's Top100

Як полегшити своїй дитині період адаптації до нового колективу

Тишу лагідного серпневого ранку розірвав шалений дитячий крик. Трирічний Антон, розпачливо ридаючи, з усіх сил обома рученятами намагався втримати маму за поділ модної барвистої сукні. Інші діти деякий час спостерігали цю картину спокійно, а потім теж замислилися над своєю нелегкою долею. Маленькі оченята споважніли, налилися слізьми, і вже за п’ять хвилин вся роздягальня наповнилася пхиканням, хниканням і голосним плачем.

 

Батьки розгублено заспокоювали своїх малят, вихователька споглядала на все це суворим поглядом капітана в розбурханому штормовому морі, і тільки крихітна Марійка, швиденько переодягши капці, поцілувала маму і бадьоро попрямувала в групову кімнату до щойно накритого нянею сніданку. У другій молодшій групі «Дзвіночок» починався звичайнісінький будній день...

 

Чому одні діти проходять період адаптації до дитячого садка легко і безболісно, а для інших це перетворюється на справжню проблему? Відповідь на це питання дуже проста: найскладніше звикають ті малюки, спосіб життя яких змінюється кардинально.

 

 

1. Зміна взаємодії з дорослим

 

Якщо дитина весь час була центром, навколо якого крутилося життя мами і тата, бабусь і дідусів, вона будепротестувати проти відношення до себе, як до одної з багатьох. А по іншому вихователі і не можуть ставитися, - у них в групі 25 діточок. Тому, малята з родин, де є братики чи сестрички, або де батьки розподіляють свою увагуміж дитиною і роботою, буденними справами, не відчують значних змін у своєму статусному становищі. Вони і доцього не вважали себе пупом землі, тому на психологічному рівні життя в колективі буде для них більшприйнятним і менш травматичним.

 

2. Режим

 

До режиму дитячого закладу треба буде звикати всім без виключення. Мало, хто з нас дотримується аналогічногорозпорядку дня вдома. В крайньому випадку, він може різнитися від садівського по годинам, що в принципі не критично, адже маля так набігається з однолітками, що радо ляже спати навіть о пів на першу, хоча вдома мамавкладала не раніше другої, а то й третьої години дня.

 

Труднощі буде викликати сама тривалість сну (деякі діти не встигатимуть висипатись), зміна звичної процедуривкладання, або, якщо вдома режиму взагалі не було. Особливо складно буде гіперактивним дітям. Вони просто незможуть заснути в колективі , - надто багато збуджуючих факторів. Останніх взагалі рекомендується забирати перед тихою годиною і вкладати спати вже вдома.

Давайте розглянемо фактори, які стають причиною важкої адаптації, докладніше:

 

3. Переривання тісного контакту з мамою

 

 

Усім відомий факт, що на психологічному рівні мама і дитина до семи років – єдине ціле. Мама для маляти – це гарантія безпеки навколишнього світу. Тому, на перших порах малюки нервують, не бачачи матусю поряд, а так звані «ручні діти» почувають себе особливо незатишно. Це ні в якій мірі не означає, що потрібно дотримуватися драконівського постулату «Не привчайте до рук», адже у кожного немовляти свої особливості розвитку і потреба у тактильному контакті, але батькам «ручних дітей» треба бути готовими до трохи довшого, ніж в інших,адаптаційного періоду.

 

Таким чином, полегшити адаптацію до дошкільного закладу може допомогти профілактика, а саме:

 

- адекватне ставлення до дитини в родині;

 

- організація якомога ширшого спілкування з однолітками: в дворі, на дитячому майданчику, в групах раннього розвитку;

 

- правильний режим дня.

 

 

***

 

Роздуми на тему: Найлегше дитина пристосовується до нового колективу, якщо вона відвідує заняття у центрі розвитку. По-перше, батькам дозволяється бути присутніми на уроках, по-друге, "виривання" з родини триває не довго.

Оставить комментарий

Комментарии: 0