Корисні лінки

Сварочные аппараты купить с доставкой по Украине

Клуб будущих мам Mamaclub

Сварочный инвертор купить в Киеве

 

Рейтинг@Mail.ru
Rambler's Top100

Гіперактивність: причини, допомога і перспективи. Частина 1

Гіперактивна дитина схожа на тендітну квітку з гострими болючими шипами. Її хочеться приголубити, як кожну дитину, але шипи непослуху, нерозуміння і постійної шкоди відштовхують від неї всіх оточуючих: вчителів, ровесників і навіть батьків. Життєві історії гіперактивних малят ніколи не схожі на добру казку, скоріше нагадують сумну історію, а іноді драму. Але щасливий фінал можливий навіть у страшних казок. Та чи виросте наше кохане гидке каченя в прекрасного лебедя, залежить тільки від нас.

 

Причинами виникнення гіперактивності вчені називають не зовсім благополучну вагітність або проблеми пологів. У першому випадку в силу якихось певних причин нервова регуляція дитини складається по неправильному сценаріюще до її народження. В другому - під час пологів новонароджений отримує мікротравми головного мозку, що й спричиняють подальший розлад нервових процесів.

 

Науковий термін, яким вчені «обзивають» гіперактивність с синдромом розладу уваги звучить як ММД або мінімальні мозкові дисфункції. Дисфункція полягає в неправильному балансі процесів збудження і гальмування.

 

У нормі вони повинні урівноважувати одне одного. Але, при дисфункції, якийсь з них буде обов’язково переважати. Цим і пояснюється головна проблема гіперактивних малят, - їм дуже складно заспокоїтися. А все тому, що процеси збудження в корі головного мозку у них значно переважають над процесами гальмування.

У цьому світлі головне питання про гіперактивних «Чим спричинена поведінка дитини: неправильним вихованням, поганим характером чи розладами здоров’я?» втрачає свою значимість і актуальність. Зрозуміло, що ні батьки, ні сама дитина в цій проблемі не винні. Але саме батьки можуть виправити становище і дати своєму гіперактивному малюкові шанс на нормальне дитинство і щасливе доросле життя.

 

Компенсувати гіперактивність можливо. Як саме, - про це поговоримо далі, а зараз давайте розглянемо, які перспективи чекають на таку дитину, якщо пустити все на самотік і виховувати її звичайними методами.

 

Наслідки неправильного виховання при гіперактивності

 

1. Головною помилкою є використання звичайної системи покарань

 

Гіперактивних карають дуже часто, надто часто, щоб це могла витримати навіть дитина з здоровою нервовою системою. Наслідком цього є невротизація, поява реактивної (захисної) агресії і критичне зниження самооцінки.

2. Другою помилкою при вихованні таких дітей є ігнорування або навіть відмова від правильного режиму для дошкільнят. Їх надто важко вкладати спати, тому деякі батьки зрештою махають на це рукою. А сон дуже важливий для таких малят. У них і так ослаблена нервова система, а без нормального і своєчасного відпочинку їх стан і поведінка доростуть до розмірів справжньої катастрофи. І це не перебільшення.

 

 

Як результат, на момент підліткового віку ми маємо надмірно агресивну поведінку (особливо, якщо мова йде про хлопчиків), невротичні розлади психіки (неврастенії, фобії, страхи) і наднизьку самооцінку, що може спричинити будь-який негатив в поведінці, в тому числі і суїцидальні настрої й схильність до вбивства.

 

Мабуть тому, всеукраїнський дитячий лікар Комаровський стверджує, що 70%-80% засуджених – це в минулому гіперактивні діти.

 

Про правильне виховання гіперактивних дітей читайте далі...

Оставить комментарий

Комментарии: 0