Корисні лінки

Сварочные аппараты купить с доставкой по Украине

Клуб будущих мам Mamaclub

Сварочный инвертор купить в Киеве

 

Рейтинг@Mail.ru
Rambler's Top100

Комп’ютерні ігри в дитячому віці: більше користі чи шкоди

 

З давніх-давен вважалося, що для розвитку дитини важливою є гра. У зв’язку із розвитком сучасних технологій дитяча гра стає комп’ютеризованою. Чи корисні такі заняття для дітлахів?

 

Важливою складовою у вихованні нового покоління стало навчання комп’ютерній грамотності. Добре, коли дитина змалечку вивчає ази роботи за комп’ютером. Ранній розвиток дозволить швидко знаходити потрібну їй інформацію, вміти працювати зі складними файлами і відправляти електронною поштою листи. Але ж навчаючись таким премудростям, малому заманеться пограти і в комп’ютерні ігри. Як же впливає ця розвага на розвиток дитини? Буде користь чи шкода від такого захоплення?

 

Ставлення до комп’ютерних розваг у педагогів та батьків неоднозначне. Багато з них вважають, що вони несуть небезпеку. Дитина, захопившись, інколи проводить за монітором надто багато часу, і це замість того, щоб прочитати художню книгу, зробити уроки, прогулятися на свіжому повітрі.

 

Але ж тривале перебування за комп’ютером може викликати такі наслідки:

- перевтому;

- дратівливість;

- збудливість або млявість;

- проблеми зі здоров`ям.

З дослідів учених, які проводилися безпосередньо після перегляду агресивних сюжетів, виявилося, що діти справі ставали агресивнішими. Але на сьогодні ще не досліджено, чи мають ці зміни тривалий ефект, чи впливають такі ігри на світогляд і на поведінку дитини. Батьки мають самі вирішувати, яким буде їхнє ставлення до такої проблеми. Напевне, краще відгородити дитину від надто кривавих ігор.

 

Розвивальні ігри потрібні

 

Але ж комп’ютерні ігри можуть приносити і користь, допомагати дитині у розвитку багатьох навичок. Мова йде про розвивальні ігри.

 

Сучасна педагогіка радить використовувати новітні комп’ютерні технології навіть для навчання дошкільнят. Активно застосовується ця методика у центрах розвитку. За допомогою комп’ютерних розвиваючих ігор дитина навчиться:

- запам’ятовувати значний обсяг інформації;

- логічно мислити, активізувати розумову діяльність;

- бути уважною і зібраною в потрібні моменти;

- у неї розвивається образне мислення;

- йде активний розвиток дрібної моторики рук та очей;

- розвивається просторове мислення.

 

Під час такої гри відбувається ранній розвиток дитини. Вона навчається планувати свої дії, її розум працює надвирішенням складної логічної задачі: до чого ці дії можуть призвести. Тобто, дошкільник робить приблизні прогнози, його мозок засвоює і обробляє велику кількість інформації.

 

Розвивальні ігри бувають найрізноманітніші, вони розраховані на різний вік та характер дітей. Певна гра тренує якісь конкретні навички. Тому батьки повинні уважно обирати гру в залежності від задачі, яку вони бажають поставити перед дитиною.

Існують розвиваючі ігри окремо для дівчаток і хлопчиків, які будуються із врахуванням їх психічних особливостей. Якщо дитина відвідує центр розвитку, то педагоги обирають для неї ігри помірної складності і потихеньку ускладнюють задачі. Спокійним, неповоротким дітлахам пропонують ігри, триваліші у часі. Для активних, рухливих хлопчиків та дівчаток підходять ігри динамічніші, коротші.

 

Щоб комп’ютер приносив більше користі, ніж шкоди, встановіть у своїй родині конкретні правила для дітей.

 

1. Не дозволяйте дитині проводити за ноутбуком чи комп’ютером понад 2-х годин на день.

2. Якщо ви помітили, що ваші син або донька перевтомлюються від якоїсь гри, відмініть її.

3. Не дозволяйте ігри за комп’ютером в останні кілька годин перед сном.

4. Радимо спочатку «приміряти» ігри на себе, щоб зрозуміти, чи підходять вони дитині, чи виконують ті задачі, які ви від них чекаєте.

 

Використовуйте комп’ютер для того, щоб допомогти дитині самостійно отримувати нові навички і розвиватися. Але пам’ятайте про шкоду зловживань. Лише тоді від комп’ютерних ігор буде дитині користь.

Комментарии: 2
 • #2

  Лена (Четверг, 12 Ноябрь 2015 21:36)

  Ми весело і ефективно проводимо час за дитячим журналом «Пізнайко», там багато розвиваючих ігор та завдань на розвиток логіки у дитини, ще в кожному номері нова настільна гра, гаємо в неї всією родиною. Нам дуже подобається цей журнал, раджу!
  Комп'ютери це чудово, але треба і до читання привити любов!!!

 • #1

  Людмила (Среда, 11 Сентябрь 2013 10:27)

  Наша семья ЗА компьютерные игры для ребенка. Ну во-первых развивается моторика, смикалка, воображение, во вторых на улице 21 век, ребенок должен идти в ногу, а еще лучше на ногу вперед от прогресса :-)